Pravidla

Nemáme. Respektive zatím moc nemáme, kromě pár drobností, a toho, co vám případně řeknou organizátoři nebo CPka během hry.

Organizační telefon je 722 063 300. Pokud to není nutné, nevolejte po 23:00 a ve všední dny před 16:00.
Organizační mail je larp.stripky@gmail.com.

Rudá stop – nejdůležitější pravidlo. Pokud se vám děje něco nepříjemného, co nechcete, aby se vám dělo, nahlas a zřetelně řekněte (nebo klidně zakřičte) „Rudá stop!“ Pokud někoho slyšíte toto heslo zvolat, okamžitě zastavte hru a rozhlédněte se, co se děje. Obvykle není potřeba se hromadně seběhnout dotyčnému pomoci, nejčastěji si poradí sám nebo mu pomůže ten, s kým právě interaguje. Pokud tedy není zapotřebí vaší pomoci, vyčkejte, až hra bude pokračovat, obvykle zvoláním „V pořádku, hrajeme dál!“ Rudá stop není žádná ostuda, je lépe na chvíli přerušit hru a neodnést si žádné fyzické ani psychické následky.

Ruka na hlavě – znamená nejsem tu, nevidíš mě

Placka – takhle vypadá, a kdo ji má nasazenou, ten hraje.

Přeškrtnutá placka – na čem je přeškrtnutá placka, to tam pro vás herně není. Člověk, krabice, almara, dveře apod., prostě je ignorujte.

Barevná placka – placka na jiném než bílém podkladu znamená, že s dotyčnou osobou či věcí můžete interagovat pouze v případě, že máte placku na stejném podkladu. Pokud ne, ignorujte, není to tam.

Barevné označení – pokud je herní materiál zřetelně označen nějakou barvou a vy tou barvou nedisponujete (nemáte placku té barvy nebo vám nebylo jasně řečeno, že to umíte), ignorujte tento materiál (nápis tam není, stránka je prázdná, kočka tam nesedí apod.).

Omyl – pokud se vám stane, že s někým či něčím interagovat začnete, a pak si teprve všimnete, že má třeba přeškrtnutou nebo barevnou placku. V takovém případě jste se prostě spletli, to se stává. Náš svět je divný, hra světel může klidně způsobit, že jste viděli dveře, a ony tam nebyly.

Boj – pokud jde o pár facek, nějak to zahrajte, neřešte vítěze. Pokud jde o vážný boj se zraněním, smrtí, porážkou apod., ten nedělejte. Není to normální a vaše postavy (zatím) víceméně normální jsou. Kdybyste vážně museli, nejspíš tam bude někdo, kdo vám poradí, jaký výsledek bude situace mít. Dobrý nebude ani pro vás ani pro nikoho jiného, tak to nedělejte.
Pokud vám CPko řekne „Mně se neubráníš!“, nechte si nabančit a těšte se – má pro vás zajímavou část hry. Netřeba se obávat, že by vám takhle někdo zabil nebo jinak vyřadil postavu.

Mottem je nám „Nějak to zahrajte.“, což je prostě takové univerzální pravidlo, použitelné prakticky kdykoli.